GMINNE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE  JEDNOSTEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH i MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH (MDP)
CZUDEC, 4 WRZEŚNIA 2016 r.

Jak co roku w okresie wakacyjnym ruszył sezon na zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP i MDP! W tym roku rozgrywki na poziomie gminnym zostały już zakończone. Zmagania strażaków można było zobaczyć w upalne niedzielne południe na boisku sportowym w Czudcu. Strażacy mieli do wykonania ćwiczenie bojowe oraz sztafetę 7x50m z przeszkodami.

  Nowością podczas tegorocznych zawodów była konkurencja z prowadzenia musztry, jednak nie była ona brana pod uwagę w klasyfikacji generalnej.

  Do zawodów przystąpiło 11 drużyn: 2 kobiece w grupie C, 5 męskich w grupie A oraz 4 drużyny MDP (2 dziewczęce i 2 chłopięce). Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowe Straży Pożarnej w Strzyżowie,  sędzią głównym był mł. kpt. Krystian Pająk,  a pomagali mu sędziowie z jednostek OSP Gminy Wiśniowa. W kategoriach MDP dziewcząt i chłopców oraz gr. A bezkonkurencyjne okazały się drużyny z OSP Pstrągowa Dolna, które w tych kategoriach zajęły 1 miejsce. Z kolei w gr. C z wygranej cieszyły się kobiety z OSP Zaborów.

Klasyfikacja pokazów przedstawia się następująco:

  Zawody odbywały się w dobrej, przyjaznej atmosferze, a rywalizacja sportowa widoczna była do ostatniej konkurencji. Po zakończonych pokazach odbyła się ceremonia wręczenia dyplomów, pucharów, czeków oraz nagród rzeczowych przez Wójta Gminy Czudec Pana Stanisława Gierlaka, z-cę Wójta Pana Andrzeja Ślipskiego oraz Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Pana Marka Jurzystę.

  Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze otrzymały nagrody rzeczowe, a laureaci trzech pierwszych miejsc z gr. A i C czeki pieniężne ufundowane przez Wójta Gminy Czudec. Nowością w tym roku było wręczenie statuetek: dla najstarszego uczestnika zawodów, którym był Pan Janusz Sanecki z OSP Zaborów oraz dla najmłodszego uczestnika zawodów, którym była Wiktoria Myśliwiec z OSP Czudec.

 

- GALERIA ZDJĘĆ -