W dniu 7 kwietnia bieżącego roku odbyła się wycieczka  w której uczestniczyły dzieci i młodzież biorąca udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Organizatorem wyjazdu był Urząd Gminy oraz Zarząd Oddziału Gminnego OSP RP w Czudcu. Wycieczka rozpoczęła się zwiedzania  Muzeum Nafty i Gazu w Bóbrce koło Krosna gdzie   znajduje się najstarsza na świecie kopalnia ropy naftowej. Powstała ona w 1854 roku m.in. dzięki znanemu wynalazcy i farmaceucie Ignacemu Łukasiewiczowi. Polska była pierwszym krajem na świecie,
w którym zaczęto wydobywać ropę na skalę przemysłową. Dziś trudno wyobrazić sobie świat bez tego „czarnego złota” jak się czasem nazywa ropę. Bez niej nie byłoby przecież benzyny. Muzeum znajduje się na terenie kopalni, gdzie udaliśmy się razem z przewodnikiem. Prezentowane są tu różne urządzenia służące wydobywaniu ropy np. kopanki „ Franek” i „Janina”, które nadal produkują olej skalny. Zachowało się wiele autentycznych budynków, z których najciekawszy zwany jest „Domem Łukasiewicza” zawiera ekspozycję prezentującą dokonania Ignacego Łukasiewicza, gabinet, aptekę i laboratorium odkrywcy.
W nowoczesnym budynku muzeum oglądaliśmy multimedialne prezentacje na temat wydobycia, rozsyłu i wykorzystania gazu ziemnego.

Po zwiedzaniu muzeum autokarem udaliśmy się do pobliskiego Iwonicza Zdroju gdzie zwiedziliśmy park Zdrojowy oraz Pijalnię Wód co niektórzy zaopatrzyli się w wody lecznicze oraz kosmetyki wytwarzane na bazie właśnie tych wód. Iwonicz Zdrój jest największym i najstarszym uzdrowiskiem w województwie podkarpackim, od lat przyciąga uwagę kuracjuszy nie tylko z Polski, ale i z całej Europy. Lecznicze walory występujących tutaj wód mineralnych opisał już w 1578 roku Wojciech Oczko, nadworny medyk Stefana Batorego. Wtedy też zaczęto zwracać uwagę na doskonały klimat uzdrowiska.
Iwonicz Zdrój jest prężnie działającym i nadal rozwijającym się ośrodkiem sanatoryjno – wypoczynkowym, który dzięki ograniczonej rozbudowie nie stracił swoistej atmosfery i uroku.
Obecnie corocznie leczy się i wypoczywa w uzdrowisku około 50 tys. osób.
Po zwiedzaniu muzeum przyszedł czas powrotu, chociaż to nie był jeszcze koniec wycieczki. W drodze powrotnej jednostka OSP Pstrągowa Dolna w Domu Strażaka zorganizowała poczęstunek dla wszystkich uczestników, którzy zagrali jeszcze w „piłkarzyki” bilard oraz  tenisa stołowego.