Szanowni Państwo Dyrektorzy,

W 2018 w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w kraju i w wielu miejscach na świecie, w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W akcji „Niepodległa do hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Kolejna edycja akcji odbędzie się w tym roku.

W związku z powyższym, serdecznie zapraszamy Państwa Dyrektorów i Nauczycieli do włączenie się w ww. inicjatywę i wraz ze wszystkimi szkołami województwa podkarpackiego do wspólnego zaśpiewania hymnu RP w dniu 11 listopada 2019 r. dokładnie o godzinie 12:00.

Zachęcam do zarezerwowania w programie organizowanych uroczystości, kilku minut na odśpiewanie hymnu i do zaproponowania uczniom miejsc, w których wspólnie z nauczycielami mogliby się zebrać i przyłączyć do wykonania Mazurka Dąbrowskiego.

Do akcji można dołączyć wypełniając formularz na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/  w zakładce wydarzenia wybierając akcję „Niepodległa do hymnu”. Tak dokonane zgłoszenia widoczne są w ogólnokrajowym kalendarium wydarzeń i zwizualizowane na dedykowanej mapie.