W dniu 16 października br. w Szczecinie na torze Silver Gokart Centerd odbył się I Puchar Polski w Kartingu Halowym. Jego zwycięzcą został Jakub Ziobro -mieszkaniec Czudca, kierowca ProCars Racing Rzeszów.

Pierwsza edycja Pucharu Polski zgromadziła całą czołówkę polskich zawodników specjalizujących się w kartingu halowym. Były to największe do tej pory organizowane zawody, gdzie startować mogli tylko polscy zawodnicy.W pucharzestartowało łącznie 84 zawodników w dwóch kategoriach tj. do 80 kg i do 95 kg. W danej kategorii wagowej zawodnicybrali udział w 4 wyścigach eliminacyjnych, a następnie w najlepsi awansowali do finału B i A. Przed finałem A odbyły się superkwalifikacje, które polegały na przejechaniu jednego szybkiego okrążenia przez 15 najlepszych zawodników na tym samym gokarcie. Jak się później okazało - zwycięzcy tej rywalizacji w obu kategoriach wygrali również swoje klasyfikacje generalne tj. w 80 kg wygrał Jakub Ziobro, a w 95 kg wygrał Wojciech Stefaniuk.W klasyfikacji drużynowej reprezentant rzeszowskiego klubuzajął 3 miejsce. Zespół, obok Jakuba reprezentowali: Patryk Zając i Jakub Olechowski.Jakub Ziobro startował także w klasie do 95 kg gdzie zajął 10 miejsce.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi i życzymy kolejnych sukcesów !