Gmina Czudec

74 .Tour de Pologne UCI Word Tour

74 .Tour de Pologne UCI Word Tour

 

Tegoroczny 74.Tour de Pologne UCI Word Tour zostanie przeprowadzony w dniach od 29 lipca do 04 sierpnia 2017r. i składać się będzie z 7 etapów o łącznej długości ok. 1200 km. Wyścig przebiegać będzie przez województwa: Śląskie, Małpolskie i Podkarpackie.

W dniu 29.07.2017r. na Krakowskim Rynku nastąpi start honorowy do I etapu, poprzedzony ceremonią uroczystego otwarcia wyścigu. Trasa tegorocznego wyścigu przebiega również przez teren naszej gminy tj. w dniu 02.08.2017r. wyruszy V etap OLIMP Nagawczyna – Rzeszów, który przebiega m.in. przez Dębicę, Ropczyce, Wielopole Skrzyńskie, Strzyżów, Czudec, Lubenię, Tyczyn i Rzeszów gdzie wyznaczona została linia mety etapu. Przez Gminę Czudec kolumna przejedzie drogą wojewódzką nr 988 następnie drogą krajową nr 19 i dalej drogą powiatową nr 1 411 w kierunku Lubeni (trasa przejazdu przez gminę Czudec na załączonej mapce). Planowany wjazd wyścigu na teren naszej gminy w miejscowości Zaborów ok. godziny 15:00.