Gmina Czudec

Informator dla
mieszkańców

Informator dla turystów

Gospodarka

74 .Tour de Pologne UCI Word Tour

74 .Tour de Pologne UCI Word Tour

 

Tegoroczny 74.Tour de Pologne UCI Word Tour zostanie przeprowadzony w dniach od 29 lipca do 04 sierpnia 2017r. i składać się będzie z 7 etapów o łącznej długości ok. 1200 km. Wyścig przebiegać będzie przez województwa: Śląskie, Małpolskie i Podkarpackie.

W dniu 29.07.2017r. na Krakowskim Rynku nastąpi start honorowy do I etapu, poprzedzony ceremonią uroczystego otwarcia wyścigu. Trasa tegorocznego wyścigu przebiega również przez teren naszej gminy tj. w dniu 02.08.2017r. wyruszy V etap OLIMP Nagawczyna – Rzeszów, który przebiega m.in. przez Dębicę, Ropczyce, Wielopole Skrzyńskie, Strzyżów, Czudec, Lubenię, Tyczyn i Rzeszów gdzie wyznaczona została linia mety etapu. Przez Gminę Czudec kolumna przejedzie drogą wojewódzką nr 988 następnie drogą krajową nr 19 i dalej drogą powiatową nr 1 411 w kierunku Lubeni (trasa przejazdu przez gminę Czudec na załączonej mapce). Planowany wjazd wyścigu na teren naszej gminy w miejscowości Zaborów ok. godziny 15:00.